Lokalizacja GPS, czyli Global Positioning System, to nie tylko technologia umożliwiająca nam śledzenie trasy naszej wędrówki w nieznanym terenie, czy sposób na dotarcie do punktu docelowego. W dzisiejszych czasach lokalizacja GPS znalazła zastosowanie również w obszarze logistyki, rewolucjonizując zarządzanie flotą pojazdów i optymalizację tras dostaw. W tym artykule pokażemy jak bardzo.

W dobie globalizacji i konieczności mobilności biznesowej podróże służbowe stały się nieodłącznym elementem działalności wielu firm. Jednak, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom w czasie delegacji, coraz więcej przedsiębiorców sięga po nowoczesne rozwiązania, takie jak lokalizacja GPS. W jaki sposób taka technologia może przyczynić się do bezpiecznych podróży służbowych?

W dzisiejszych czasach ochrona osób i mienia nabiera coraz większego znaczenia. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, dysponujesz dużą flotą pojazdów czy posiadasz prywatny samochód, istnieje wiele korzyści związanych z wykorzystaniem monitoringu GPS, ale czy zawsze i wszędzie? W tym artykule przyjrzymy się temu, ile kosztuje oraz czy warto w niego inwestować.

RODO a monitoring GPS kierowców w firmie – czy śledzenie lokalizacji pracowników jest legalne? Każdy właściciel firmy pragnie profesjonalnie zabezpieczyć posiadane wyposażenie, żeby zniwelować ryzyko jego uszkodzenia bądź kradzieży. Nie inaczej jest w przypadku firmowych pojazdów. Najpowszechniejszym sposobem na kontrolowanie lokalizacji aut służbowych wykorzystywanych przez pracowników jest monitoring GPS. Rozwiązanie to cieszy się popularnością ze względu na efektywność i stosunkowo niskie koszty. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie wątpliwości dotyczące kwestii śledzenia pracowników rozpatrywane przez pryzmat zapisów RODO. Jak to zagadnienie wygląda z prawnego punktu widzenia? Przeczytaj i sprawdź, kiedy monitorowanie pracowników jest legalne.

E-toll to elektroniczny system poboru opłat drogowych, który został wprowadzony w celu ułatwienia przemieszczania się po płatnych drogach. W przeszłości, pobieranie opłat drogowych było bardzo czasochłonne i niepraktyczne. Kierowcy musieli płacić gotówką lub kartą kredytową na bramkach poboru opłat drogowych, co generowało duże kolejki i spowalniało ruch drogowy i choć te kasy jeszcze nie zniknęły, to powoli wybierane są właśnie przez e-TOLL. W tym artykule omówimy, jak działa e-TOLL, jak się zarejestrować i korzystać z systemu oraz jakie są jego zalety.

Czym jest lokalizator GPS? Jak to urządzenie może pomóc Ci w codziennym życiu? Ten niewielki przedmiot zwiększa bezpieczeństwo. Poznaj jego zalety.

Na polskich drogach wciąż przybywa samochodów służbowych. Firmy, które prężnie się rozwijają, a w szczególności odnotowujące ogromne zyski z sektora transportowego, dbają o to, aby ich finanse nie zostały mocno uszczuplone. Mowa tutaj o nakładach na zakup paliwa czy złe naliczanie czasu pracy kierowców. Dlatego też wiele przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzenie monitoringu GPS pojazdów służbowych. Dzięki temu zyskują oni znaczące oszczędności i usprawniają pracę całej floty firmowej. Jak wprowadzić w firmie monitoring pojazdów? Co na ten temat mówi polskie prawo?

Lokalizator GPS to jedna z metod dbania o bezpieczeństwo samochodu. Szczególnie przydatny staje się on w przypadku wyjazdów wakacyjnych, ale równie dobrze spełnia swoją funkcję na co dzień. Pojazd pozostawiony w nieodpowiednim miejscu może stać się łupem złodziei, którzy wykorzystują każdą możliwą okazję, aby nielegalnie się wzbogacić. Dzięki zamontowaniu lokalizatora GPS można bardzo szybko namierzyć skradzione auto. Jak działa takie urządzenie? Dlaczego jeszcze warto je zamontować w swoim samochodzie?

Posiadanie floty samochodów służbowych w firmie to spore udogodnienie, ale także duże wydatki. Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, co zrobić, aby zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdów firmowych. Jedną z najskuteczniejszych metod jest inwestycja w nowoczesne rozwiązanie, jakim jest montaż systemu GPS w autach. Dzięki niemu można zmniejszyć liczbę pokonywanych kilometrów w aspekcie optymalizacji tras. Jakie jeszcze korzyści daje optymalizacja tras przejazdów?

Statystyki kradzieży w aut z roku na rok rosną, co nie napawa optymizmem właścicieli samochodów. Złodzieje czują się coraz pewniej, a to za sprawą technologii, jakich używają do tego, aby ukraść auto. Oznacza to, że zdecydowanie trudniej jest się chronić przed takim zdarzeniem, ale można skutecznie pokrzyżować plany złodziei przy pomocy innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest namierzanie satelitarne, które możliwe jest przy użyciu bardzo prostego urządzenia, przeznaczonego do montażu w samochodzie.

Lokalizatory GPS stają się urządzeniami coraz popularniejszymi. W szczególności zdobywają one uznanie wśród właścicieli firm transportowych oraz posiadających własną flotę pojazdów. Żyjemy też w czasach, w których każdy o każdym chce wszystko wiedzieć - matka chciałaby wiedzieć, gdzie przebywa i co robi jej dziecko, a szef mieć kontrolę nad pracownikami i ich podróżami służbowymi autami. Jakie korzyści wynikają z użytkowania lokalizatorów GPS? Jak działa takie urządzenie i jakie ma zastosowanie?

Nieekonomiczna jazda, zjazd z zaplanowanej trasy i niezaplanowany postój, to tylko kilka bolączek firm, które zatrudniają zawodowych kierowców. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat swoich pojazdów oraz tego, co się z nimi dzieje, możesz zamontować lokalizator GPS. Systemy GPS zapewniają monitoring floty w czasie rzeczywistym, dzięki czemu ma wgląd we wszystko to, co robią Twoi kierowcy? Montaż lokalizatora GPS jest prosty i szybki, a na dodatek niesie ze sobą szereg korzyści. Sprawdź gdzie i jak montować lokalizatory GPS, aby pracowały najefektywniej.

Lokalizatory GPS kojarzą się przede wszystkim z monitoringiem floty pojazdów w firmach, jednak znajdują zastosowanie także w życiu prywatnym. Jak z nich korzystają osoby indywidualne w celu poprawy bezpieczeństwa swojego i bliskich? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, do którego lektury zachęcamy.

Poznaj najważniejsze fakty dotyczące systemu GPS i jego zastosowanie w branży ochrony. W Solid Group stawiamy na bardzo rozbudowany system monitorowania pojazdów.

Podobnie jak istnieje wiele sposobów na ochronę nieruchomości, tak warto szukać metod, które służą zapobieganiu kradzieży auta. Współczesny kierowca i właściciel pojazdu ma bardzo wiele możliwości zarówno pod względem dobrych praktyk użytkowania samochodu, jak i montowania w nich zaawansowanych technologicznie dodatków. Dowiedz się więcej na ten temat i nie pozwól, żeby Twoje auto zostało przejęte przez przestępców.

Masz pytania? Zadzwoń!

603 33 88 22

603 33 88 22

Telefon

kontakt

Kontakt

Close